
In het boek Vegan East van Milou van der Will vind je 80 plantaardige recepten uit de oosterse keuken. Het boek bewijst dat je niets hoeft te missen als je kiest voor een veganistisch dieet. Milou heeft de kookkunsten van haar Indonesische opa en vader overgenomen.
Recept | Vegan Gado Gado saladepakketjes | Tofu, taugé, Chinese kool, avocado & pindasaus
Bijgerecht | 4 personen
- 2 el arachideolie
- 325 g tofu, geperst
- 1 snufje zout
- 75 g taugé
- 1 Chinese kool
- 1 recept pindasaus
- 1 grote winterpeen, geschild, in linten geschaafd
- 4 minikomkommers of 1 grote, in plakjes
- 2 avocado’s, pit verwijderd en vruchtvlees in plakken gesneden
- 1 zak cassavekroepoek om erbij te serveren

Aan de slag!
Stap 1
Verhit de olie in een koekenpan. Snijd de tofu in reepjes. Bak ze met een snuf zout bruin en krokant.
Stap 2
Maak de taugé schoon door de bruine staartjes te verwijderen. Breng gezouten water in een ruime pan aan de kook. Pluk de bladeren van de kool, snijd het grootste deel van de witte onderkant af. Kerf eventueel een driehoekje uit de onderkant, zodat je de bladeren straks makkelijk op kunt rollen.
Stap 3
Blancheer ze 30 seconden. Spoel goed af met koud water. Blancheer vervolgens de taugé 5 seconden. Spoel af met koud water.
Stap 4
Verwarm de pindasaus.
Stap 5
Zet alle ingedriënten klaar op het aanrecht, of, als je er een diy-maaltijd van maakt, op tafel. Maak een gado gado-saladepakketje door een koolblad uit te spreiden op een bord. Let erop dat je het blad bovenin helemaal uitvouwt. Beleg haaks op het blad met taugé, wortel, komkommer, tofu en avocado. Rol van onderen één keer om. Vouw de zijkanten naar binnen en rol verder tot je een mooi pakketje hebt.
Stap 6
Serveer met cassavakroepoek en de pindasaus als dip.
Eetsmakelijk!

Vegan East
Dit boek bevat 80 plantaardige recepten uit de oosterse keuken. Het boek bestaat uit verschillende categorieën waardoor je zelf kunt bepalen of je voor een zoet of pittig gerecht gaat.
Vegan East
Milou van der Will
9789461432391
Good Cook
Prijs €25,95





